Dobrá praxe z obcí a měst


Téma Kultura a společenský život
Název aktivity Veřejně přístupný sportovně rekreační areál v Podhradní Lhotě
Obec Podhradní Lhota
Kontakt Starosta obce
Příjmení, jméno Petr Horáček
E-mail starosta@podhradnilhota.cz
Telefon 725126604
Organizace, které se spolupodílely občané obce - dotazníkové šetření
O jakou aktivitu šlo? V čem je vyjímečná? Na bývalém fotbalovém hřišti jsme komplexně vyřešili prostor volnočasových aktivit - tedy hřiště s umělým povrchem a se zázemím, šatny, sociální zařízení, posezení, dále dětské hřiště, workoutové hřiště, malé travnaté hřiště a parčík s naučnou stezkou a pergolou pro výukové aktivity.
Hypertextový odkaz
Aktivita byla realizovaná od do od 09.2020 do 05.2021
Rozpočet 4298219
Způsob financování Dotace z MMR 3 000 000 Kč, zbytek vlastní zdroje. Před realizací jsme z vlastních zdrojů financovali studii.
Jaká doporučení/rady lze z realizace Vašich
aktivit vyvodit a poskytnout ostatním obcím s podobným záměrem?
Plán vybudovat hřiště byl na základě veřejného průzkumu, takže především realizovat projekty, které občané sami chtějí.
Setkali jste se při realizaci aktivit/projektu
s událostí, která je/ho zásadně ovlivnila?
Bohužel je u nás složitá, přebujelá a zbytečná administrativa, dlouhé termíny stavebních úřadu . To vše přispívá i k vyšším finančním nárokům na projekty.
Poznámky

V Podhradní Lhotě je kulturní dům s velkým parketem, který je využíván nejvíce ke sportovním aktivitám. Vznikl zde požadavek na venkovní hřiště, aby za vhodného počasí mohli sportovní aktivity probíhat venku. Výstavbě předcházela studie, která řeší na bývalém fotbalovém hřišti vedle kulturního domu komplexní prostor volnočasových aktivit - tedy hřiště s umělým povrchem a se zázemím, šatny, sociální zařízení, posezení, dále dětské hřiště, workoutové hřiště, malé travnaté hřiště a parčík s naučnou stezkou a pergolou pro výukové aktivity.

Celý komplex chceme zařizovat po etapách. První etapa se podařila, hřiště s umělým povrchem a zázemím a malé travnaté hřiště. Jelikož jsme s výstavbou počítali, naplánovali jsme a podařilo se realizovat v rámci zachycování vody v krajině vybudování podzemních nádrží (13 m3), které v zimě slouží k ledování plochy a v létě k zavlažování trávníků a zeleně. Tak je nové hřiště využitelné i k zimním aktivitám, hokej a bruslení a děti i dospělí si to za vhodných podmínek užili. O zimní údržbu se postarali naši hasiči.

Dále jsme realizovali v prostoru hřiště a přístupového chodníku výsadbu keřů, stromů, živých plotů a květin. Hřiště je hned od otevření hojně využíváno.

Další etapa je v plánu. Zažádali jsme o dotaci na úpravu veřejného prostranství a v rámci toho bychom chtěli pokračovat v budování parku a naučné stezky.

Připojené soubory   PL.jpg [Staženo: 57x]
  20220123_155012.jpg [Staženo: 53x]

Vytvořil: Mikešová Jana 12.09.2022