Dobrá praxe z obcí a měst


Téma Kultura a společenský život
Název aktivity Knihobudka v zámecké zahradě
Obec Přílepy
Kontakt http://www.prilepy.cz/
Příjmení, jméno Ing. Ivana Sehnalová
E-mail [email protected]
Telefon 573397992
Organizace, které se spolupodílely umělecký řezbář, místní truhlář a obecní knihovna
O jakou aktivitu šlo? V čem je vyjímečná? Jedná se o vybudování Knihobudky v místním zámeckém parku, knihobudka je vyřezaná do kmene původního stromu a je naplněna vyřazenými knihami z obecní knihovny.
Hypertextový odkaz http://www.prilepy.cz/
Aktivita byla realizovaná od do od 01.2020 do 01.2020
Rozpočet 0
Způsob financování Obecní rozpočet, vyřazené knihy z obecní knihovny
Jaká doporučení/rady lze z realizace Vašich
aktivit vyvodit a poskytnout ostatním obcím s podobným záměrem?
Setkali jste se při realizaci aktivit/projektu
s událostí, která je/ho zásadně ovlivnila?
Poznámky

Jelikož se hromadilo množství knih, které byly vyřazeny z obecní knihovny, začali na obci přemýšlet, jak s nimi naložit. Dostali nápad vytvořit v zámeckém parku, který patří obci, knihobudku. Původní plán byl vybudovat domeček na nožce, ale po hledání na internetu se paní starostka rozhodla pro knihobudku vyřezávanou, která by se do parku hodila a doplnila tak již další vyřezávaná díle v něm.

Z pokácené a poškozené lípy vytvořil pozvaný umělec – řezbář nádherné vyřezávané dílo. K tomu, aby knihobudka mohla sloužit svému účelu, chyběla stříška, dvířka a police. Tyto části vyrobil zdejší truhlář.

V parku bylo zaměstnanci obce vybráno ideální místo, které je hojně frekventované. Zde byl vybetonován základ a poté se umístila knihobudka. 

Knihobudka má celkem 4 police a vejde se do ní zhruba 80 knih. Od zveřejnění informace o zpřístupnění se knihobudka těší velké oblibě. Zájem o knihobudku těší obec o to víc, protože tak může alespoň trošku přispět k většímu zájmu nejen dětí ke čtení a knihám samotným.

Připojené soubory    [Staženo: 0x]

Vytvořil: Doleželová Pavla 01.02.2021