Dobrá praxe z obcí a měst


Téma Kultura a společenský život
Název aktivity Divadelní ochotnický spolek TJ Sokol Paběnice
Obec Paběnice
Kontakt www.pabenice.cz
Příjmení, jméno Věra Zdeňková, Dagmar Vlachová, Václav Kunášek
E-mail pabenice@pabenice.cz
Telefon 327 594 363
Organizace, které se spolupodílely obec Paběnice, Středočeský kraj
O jakou aktivitu šlo? V čem je vyjímečná? Obnova činnosti ochotnického divadelního spolku a zajištění zázemí pro jeho činnost
Hypertextový odkaz
Aktivita byla realizovaná od do od 11.2005 do 11.-0001
Rozpočet 0
Způsob financování dotace středočeský kraj a MAS, sponzorský dar obce, vlastní činnost Vybudování šaten - 198 686 Kč (dotace MAS Lípa pro venkov), ozvučení divadelní scény - 20 000 Kč (dotace Středočeského kraje)
Jaká doporučení/rady lze z realizace Vašich
aktivit vyvodit a poskytnout ostatním obcím s podobným záměrem?
Setkali jste se při realizaci aktivit/projektu
s událostí, která je/ho zásadně ovlivnila?
Poznámky
Paběnický ochotnický spolek vznikl v roce 1918, své první představení uspořádal na počest vzniku Československa. Činnost spolku byla spjata s životem Paběnic i okolních obcí až do roku 1985, kdy na čas ustala.
V roce 2006 se skupina mladých Paběňáků rozhodla tradici ochotnického divadla obnovit. Spolek má plnou podporu vedení Sokola Paběnice i obce Paběnice. Jeho činnost zaštiťuje Tělovýchovná Jednota Sokol Paběnice, která také poskytuje zdarma prostory pro činnost spolku. Na zajištění zázemí pro divadelní představení v místní Sokolovně (šatny, zvučení) byla čerpána dotace z rozpočtu Středočeského kraje a Lípy pro venkov.
Ochotníci nastudovali 14 divadelních her našich i zahraničních autorů, které byly pro velký zájem diváků dvakrát i třikrát reprízovány.  Každým rokem narůstá počet zájemců o tuto činnost. Soubor má přibližně 30 stálých členů a dalších 20 příležitostných. Od roku 2007 do dnešního dne se na jevišti vystřídalo 58 ochotníků ve věku od 4 do 75 let. 
 
Celkem 14 nazkoušených a odehraných divadelních her, které byly vždy vyprodány.
2. místo v soutěži ochotnických divadel Mikroregionu Zbraslavicko

Vytvořil: Pacholíková Marcela 08.03.2019