Dobrá praxe z obcí a měst


Téma Inovace na venkově
Název aktivity Defibrilátory pro Dymokursko
Obec obec Dymokury, okr. Nymburk, Středočeský kraj
Kontakt Ing. Luděk Beneš, MBA, zastupitel obce
Příjmení, jméno Luděk Beneš
E-mail [email protected]
Telefon 605320910
Organizace, které se spolupodílely Středočeský kraj, Nadace ČEZ
O jakou aktivitu šlo? V čem je vyjímečná? Projekt podpořil pořízení čtyř defibrilátorů pro území obce Dymokury. Defibrilátory jsou umístěny na obecních budovách se zajištěním přístupnosti veřejnosti 24 hodin denně.
Hypertextový odkaz http://www.dymokury.cz/rozvoj-obce/realizovane-projekty/2020/
Aktivita byla realizovaná od do od 01.2020 do 12.2020
Rozpočet 257488
Způsob financování Participativní rozpočet Středočeského kraje, Nadace ČEZ
Jaká doporučení/rady lze z realizace Vašich
aktivit vyvodit a poskytnout ostatním obcím s podobným záměrem?
Komunikujte před pořízení defibrilátoru s IZS ve vašem kraji a prodiskutujete s nimi technickou specifikaci defibrilátoru.
Setkali jste se při realizaci aktivit/projektu
s událostí, která je/ho zásadně ovlivnila?
Ne
Poznámky

Projekt podpořil pořízení čtyř defibrilátorů pro území obce Dymokury. Defibrilátory jsou umístěny na obecních budovách se zajištěním přístupnosti veřejnosti 24 hodin denně. Konkrétně se jedná o základní školu a obecní úřad v Dymokurech, obecní dům ve Svídnici a vodárenský domek v Černé Hoře. Defibrilátor je umístěn v ochranném boxu, který je klimatizovaný. Box je možné otevřít několika způsoby: 1. osoba zná PIN, který zadá a box se otevře a zároveň telemodul vytočí linku 112, 2. osoba neznám PIN a zmáčkne na boxu tlačítko s telefonem a telemodul se spojí s linkou 122, následně bude operátorem sdělen kód pro otevření defibrilátoru, 3. v případě, že se osobě nepodaří do boxu dostat dvěma uvedenými způsoby, tak je krajní možností silou otevřít kryt boxu. Boxy s defibrilátory jsou dále zabezpečeny další způsoby proti zneužití či krádeži. Servis boxů je nutné provádět dle předepsaných lhůt. Jedná se především o základní kontrolu funkčnosti boxu a defibrilátoru, ale i výměnu baterií či sledování expirace spotřebního materiálu. Před realizací projektu nebyl na území obce veřejně přístupný defibrilátor.

 

Připojené soubory   2.jpg [Staženo: 16x]
  3 - OÚ.jpg [Staženo: 14x]
  4 - ZŠ.jpg [Staženo: 15x]
  6 - SV.jpg [Staženo: 15x]

Vytvořil: Drasner Karel 12.08.2021