Dobrá praxe z obcí a měst


Téma Vybavenost pro veřejné služby
Název aktivity Modernizace dětského hřiště u Základní a mateřské školy Vrchoslavice
Obec Vrchoslavice
Kontakt https://www.vrchoslavice.cz/
Příjmení, jméno Svozílek Dušan
E-mail [email protected]
Telefon 734652683
Organizace, které se spolupodílely Základní a mateřská škola Vrchoslavice
O jakou aktivitu šlo? V čem je vyjímečná? Modernizace dětského hřiště u Základní a Mateřské školy ve Vrchoslavicích. Výsledkem je nejen dětské hřiště, ale také dopravní, které je v našem okolí výjimečné.
Hypertextový odkaz https://www.vrchoslavice.cz/
Aktivita byla realizovaná od do od 07.2020 do 09.2020
Rozpočet 1200000
Způsob financování Nadace ČEZ 30 000 Kč Dotace MMR 600 000 Kč Obecní rozpočet 570 000 Kč
Jaká doporučení/rady lze z realizace Vašich
aktivit vyvodit a poskytnout ostatním obcím s podobným záměrem?
Začít společným brainstormingem. Tím se zjistí, co nejvíce chybí a co z chybějících prvků do projektu zakomponovat. Zástupci obce netušili, že už předškolní děti si potřebují osvojovat základy BESIPu.
Setkali jste se při realizaci aktivit/projektu
s událostí, která je/ho zásadně ovlivnila?
Zásadně celý projekt ovlivnilo počasí.Začali jsme 27.7. s tím,že v září by děti už měly hřiště užívat.Kvůli mnoha deštivým dnům se akce zpozdila. Rodiče měli přehled o tom,v jaké fázi se projekt nachází.Proto velice pozitivně reagovali na výzvu obce a v závěrečné fázi se zúčastnili společné brigády
Poznámky

Vrchoslavice jsou aktivní obcí, kde se neustále něco děje, buduje nebo opravuje. Několik let jsme usilovali o rekonstrukci hřiště u MŠ. Pro nedostatek financí se projekt odkládal. Až když jsme získali v krajském kole soutěže Vesnice roku ocenění Modrá stuha a tím i možnost čerpat dotaci z MMR, rozhodli jsme se dotaci využít právě pro modernizaci areálu hřiště. Při plánování hřiště se zrodil nápad vybudovat v rámci areálu MŠ také hřiště dopravní. Hřiště tedy obsahuje nejen klasické, tradiční prvky jako skluzavky, prolézačky, pískoviště, ale i dopravní hřiště pro nejmenší, s dopravními značkami, křižovatkou se semaforem a přechodem pro chodce. V rámci ozelenění plochy byl na slavnostním otevření dětského hřiště samotnými dětmi zasazen strom catalpa a jako bonus děti získaly i koloběžky. Modernizace venkovního areálu hřiště MŠ proběhla v roce, kdy naše MŠ oslavila 45 let od jejího otevření.

Slavnostní otevření dětského hřiště bylo, i přes nepřízeň počasí během léta, 24.9.2020.

Připojené soubory   007_foto_na_web.jpg [Staženo: 37x]
  008_foto_na_web.jpg [Staženo: 33x]
  009_foto_na_web.jpg [Staženo: 33x]

Vytvořil: Doleželová Pavla 09.11.2020